Krisztus Király Római Katolikus Plébánia, Barcs

statisztika
- 2007.12.23.

Mustármag tábor 2010

Nagy sikerrel került megrendetésre a 4. Mustármag tábor Drávatamásiban 2010 júliusában.

Véget ért a "Papság éve"

„Krisztus hűsége, a papok hűsége!”

Szentatyánk, XVI. Benedek pápa a papok évét jelölte ki 2009 június 19-től 2010 június 19-ig.

Elhunyt Kuzma László

Mély megrendüléssel fogadtuk szerda reggel a hírt, hogy életének 50. esztendejében elhunyt Kuzma László, a KDNP országgyűlési képviselője
2010. január 23-án 10 órakor mondott lelkiüdvéért szentmisét Sass Rudolf barcsi és Róka Dániel babócsai plébános atya.

A szentmisét követően 11 órakor örök nyugalomra helyezték Kuzma László kereszténydemokrata országgyűlési képviselőt a barcsi temetőben. A politikust családtagok, barátok, kollégák kísérték utolsó útjára, ravatalánál búcsúbeszédet mondott politikustársa, Semjén Zsolt, a Kereszténydemokrata Néppárt elnöke, a Fidesz-KDNP frakciószövetség társelnöke.

Kuzma László 1960-ban született Nagykanizsán. 1998-tól 2002-ig a Somogy Megyei Önkormányzat közgyűlésének tagja, valamint az oktatási, közművelődési és tudományos bizottság elnöke volt. A 2002. évi országgyűlési választásokon a Fidesz-MDF jelöltjeként szerzett parlamenti mandátumot. Az oktatási és tudományos állandó bizottság tagja volt. 2006-ban a Somogy megyei területi listán került az Országgyűlésbe, és a KDNP képviselőcsoportjának tagja volt.

2009. évi adatok

Keresztelés: 51
Esketés: 8
Temetés: 78
Szentségekkel ellátva: 28 szentségek nélkül: 50

Elsőáldozó: 48
Bérmálás nem volt.

LOGOSZ 2009. évi adventi műsor

2009. nov. 30-án a LOGOSZ ismét ünnepi műsort adott.

Az ünnepekhez közeledve jótékonysági koncertet tartott a Logosz Egyesület. Az idei rendezvény a "másság" jegyében telt, és a meghívott vendégek szeretettel töltötték meg a megjelentek szívét.

Ide kattintva megtekinthető a műsorról készült film.

Mustármag tábor 2009

2009. augusztusában megrendezésre került a III. Mustármag tábor.
Részletes beszámoló az Ifjúsági Hírek alatt.

Plébániánk 2008. évi statisztikája

Keresztelés: 69
Esketés: 13
Temetés: 76, ebből 1 drávaszentesi és 5 vidéki lakos volt.

Elsőáldozó: 30 fő
Bérmálkozó : 48

Elhunyt Horváth József esperes úr

Horváth József esperes atya okt. 24-én elhunyt

2008. október 29-én, szerdán este 6 órakor a barcsi templomban lelki üdvéért szentmisét mutattak be a kerület papjai.

Október 31-én, pénteken délelőtt 11 órakor a babócsai templomban az egyházmegye papsága közös szentmisét mutatott be, majd mise után a babócsai temetőben helyezték örök nyugalomra esperes atyát.

ADJ, URAM ÖRÖK NYUGODALMAT NEKI !

NYUGODJÉK BÉKESSÉGBEN! AMEN.

Homokkomáromi kirándulás

2008. június 13.

Győri kirándulás

2008. augusztus 12.

2008. augusztus 12-én Győr-Nyúl-Pannonhalma-Tihany kiránduláson vettünk részt.

Győrben a Könnyező Szűzanyánál énekeltünk, imádkoztunk a betegekért, az itthon maradottakért.

Meglátogattuk Boldog Apor Vilmos vértanú püspök sírját is.

Nyúlon nagy szeretettel várt esperes úr paptestvére , akivel közösen mondtak szentmisét.

Egy kis beszélgetés után Pannonhalmára mentünk.

Pannonhalmán megtekintettük a gyönyörű bencés apátságot.

Hazafelé a tihanyi bencés apátságot látogattuk meg.

Máriagyüdi kirándulás

2008. szeptember 28.

Szentmise után a Fájdalmas Szűzanyához imádkoztuk a keresztúti ájtatosságot.

Aki tudott, felment a talált kereszthez. Visszafele a Magyarok Nagyasszonya szobrához mentünk imádkozni hazánkért.

Közgyűlés

2007. évi zárszámadás és 2008. évi költségvetés

A barcsi r.k. egyházközség 2008.02.09-én megtartotta évi , rendes gyűlését.

A testület elfogadta a 2007. évi zárszámadást és a 2008. évi költségvetést.

2007. évi adatok

Plébániánk 2007. évi statisztikai adatai

Keresztelés: 60, ebből 6 vidéki / plébánosi engedéllyel ! /
Esketés: 14, ebből 1 ökumenikus / katolikus templomban, református lelkésznővel közösen /
Temetés: 69, ebből 5 drávaszentesi és 5 vidéki lakos volt.
Szentségekkel ellátva: 22, szentségek nélkül: 47.

Elsőáldozó: 48 fő
Bérmálkozó : 2007-ben nem volt bérmálás
Utolsó bérmálás 2006-ban volt, bérmálkozó : 39 fő.

Honlapkészítés